Kontaktinfo bestyrelsen Slagelse Kulturråd 2019 - 2020:

Karen Sieling 
(Formand)
4230 Skælskør
Tlf.: 5059 4512
 karen@slagelsekulturraad.dk

Peter Thieme
(Næstformand)
4200 Slagelse
Tlf.: 4095 0075
 peter-t@slagelsekulturraad.dk

Frederik Karstrøm
(Sekretær / Kasserer)
4200 Slagelse
Tlf.: 5127 7406
frederik@slagelsekulturrad.dk

Stina Rosenborg
(Webmaster)
4200 Slagelse
Tlf.: 6131 4200
stina@slagelsekulturraad.dk


Bestyrelsesmedlemmer:

Troels Brandt
4200 Slagelse
Tlf.: 8832 6345
 troels@slagelsekulturraad.dk

Tove Madsen
4220 Korsør
Tlf.: 3539 3283
tove@slagelsekulturraad.dk

Suppleant:
John Jacobsen
Tlf.:
john@slagelsekulturraad.dk

Bestyrelsesmedlem udpeget af Slagelse kommune:

Morten Hass Augustsen
Byrådsmedlem
4242 Boeslunde
mhasa@slagelse.dk  

Revisor:
Joachim Castenschiold
Borreby
4230 Skælskør

Revisorsuppleant:

Kultur og Fritid
Rådhuspladsen 7, 1. sal
4200 Slagelse
Tlf.: 5857 4245
kultur@slagelse.dk

Slagelse Kommune Kultur og Fritid 

CVR nr. Slagelse Kulturråd: 33672780